کاربرد دریچه کولر


اهمیت دریچه کولر در تعین جهت هدایت پرتاب باد خنک به طرفین کاربرد دارد و با به‌کارگیری یکی از سمت‌های: بالا، پایین، چپ و راست؛ مسیر هوای سرد مشخص می شود. همچنین جهت بستن دریچه کولر در ایام سرد سال می‌توان از خاصیت پوشش زمستانه آن بهره برد و پره‌های دریچه کولر به‌صورت کامل بسته شود.
از دیگر ویژگی‌های دریچه کولر: تنوع جنس، رنگ و ابعاد آن می باشد. امکان تولید این دریچه اختصاصی با آلیاژهای: پلاستیک، آهن، استیل، گالوانیزه و آلومینیوم وجود دارد و هر کدام از این متریال‌ها دارای خصوصیات متفاوتی در برابر عدم‌تغییر شکل، رنگ و فرسایش هستند. ابعاد این دریچه‌ها بر اساس دریچه هوای خروجی تعبیه شده اند و حتی امکان سفارشی‌سازی آن نیز هستند. از طرفی با توجه در نوع طرح دریچه کولر شاهد زیباسازی محیط داخلی به سبک و شیوه‌های متنوع بر اساس سلیقه ساکنین است.
از سالیان دور که استفاده از کولر بعنوان یک وسیله خنک کننده بصورت سنتی مورد استفاده قرار می گرفت،کاربرد دریچه کولر بعنوان معبر و مجرای هوای عبوری از دهانه انشعاب کانال هوا نیز به امری عادی و بدیهی تبدیل گشته است.دریچه کولر در واقع قدیمی ترین و سنتی نوع از انواع دریچه های هوارسان در این زمینه است.برای ساخت دریچه کولر از چند نوع جنس از جمله پروفیل های آلومینیومی،ورق های گالوانیزه و روغنی استفاده خواهد شد که در  تمامی موارد کلیه سطوح دریچه کولر بصورت کامل با رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشش داده خواهد شد.
اگر قصد خرید دریچه کولر را دارید می توانید از سایت پیشرو دیدن کنید.

نظرات کاربران