کاهش مصرف برق با سرویس دوره ای کولر و تعویض دریچه


روشن شدن سیستم‌های خنک‌کننده در ماه‌های گرم سال به تنهایی 40 درصد برق کشور را به خود اختصاص می‌دهد و این در حالی است که توجه به سرویس سالیانه کولرهای آبی و گازی، علاوه بر این که هزینه قبوض را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد، کمک شایانی به پایداری برق شبکه می‌کند.
کولرهای آبی
کارشناسان اعتقاد دارند در صورت تعمیر و سرویس کولرهای آبی قبل از ورود به دوره گرم سال تا 30 درصد در مصرف برق و به تبع آن در هزینه‌های قبوض صرفه‌جویی خواهد شد
برای اینکه مصرف برق را کاهش دهیم و بازدهی کولرهای آبی را افزایش  دهیم، باید تعویض سالیانه پوشال و تسمه پیش از راه‌اندازی سیستم سرمایشی انجام شود. تعمیرکاران کولر آبی علاوه بر این، بر شستشو، جرم گیری و رسوب زدایی و همچنین بررسی شلنگ آب به منظور جلوگیری از پارگی و نشت آب تاکید می کنند.
تنظیم شناور و ارتفاع آن در کف کولرها، روغن کاری یاتاقان‌های کولر، نصب سایبان و قرار دادن آن در مسیر باد، ، تعویض پمپ آب با نوع کم مصرف و جایگزینی الکتروموتور راندمان بالا از موارد دیگری می باشد که باید به آنها قبل از ورود به دوره گرم سال توجه کنیم.
عایق کاری کانال‌ها و دریچه ها و یا تعویض  آنها بر روی کاهش مصرف برق و خنک تر شدن هوا بیار تاثیر دارد.اگر قصد خرید دریچه را دارید از سایت پیشرو دیدن نمایید.

نظرات کاربران