معرفی انواع دریچه کولر


دریچه‌ کولر وسیله‌ای است که در بخش انتهای کانال کولر نصب می شود و با استفاده از آن تهویه هوا انجام می گیرد و امروزه در ساختمان ها  انواع دریچه های جدید و کاربردی را به کار می برند.
 با توجه به آنچه که در این مقاله به آن اشاره کردیم دریچه کولر ها کاربرد زیادی در ساختمان‌ها دارند و به همین دلیل در تنوع بالایی تولید میشوند و به طور معمول این دریچه ها در انواع دریچه کولر آلومینیومی و دریچه کولر چوبی بسیار رایج هستند.
دریچه کولر آلومینیومی
 دریچه کولر آلومینیومی از بهترین و رایج ترین دریچه کولر ها می باشد   که سال هاست استفاده می شود و برای کانال کشی ها از آن استفاده می کنند.این نوع دریچه ها در قسمت جلوی خود پره های عمودی  دارند و پره های افقی در سمت عقب قرار گرفته اند که می‌توانید آن را به صورت دستی تنظیم کنید. 
دریچه کولر چوبی
نوعی دیگر از دریچه کولر ها  دریچه کولر چوبی می باشد که به طور کلی دارای بسیاری از مزیت های دریچه های آلومینیومی هستند و از جنس چوب ام دی اف است. این نوع دریچه کولر ها بسیار زیبا هستند و برای مصارف مختلف از قبیل سیستم‌های دمنده گرما و دمنده سرما استفاده می شوند. 
خرید دریچه کولر اهنی
 یکی دیگر از انواع دریچه کولر ها که به نوع آلومینیومی شباهت زیادی دارد، دریچه کولر آهنی می باشد.دریچه کولر آهنی دارای مقاومت بسیار بالایی است و سال‌ها می توان آن  را مورد استفاده قرار داد و در طی این سال ها عملکرد بسیار مناسبی را از آن مشاهده کنید.
دریچه کولر پلاستیکی از انواع دیگر دریچه کولر ها هستند که کاربرد های زیادی را برای خریداران این وسیله خواهد داشت . قیمت ارزان ای دریچه  باعث شده خرید دریچه کولر پلاستیکی برای مصارف گوناگون انجام شود.از انواع پر کاربرد این نوع دریچه ها می‌توان به دریچه بازدید پلاستیکی و دریچه گرد پلاستیکی اشاره نمود. این دریچه ها  را برای پوشش تاسیسات و کنتور برق و یا برای حمام و سرویس بهداشتی و غیره می توان می توان مورد استفاده قرار داد  .

نظرات کاربران