چگونه از ورود هوای آلوده به خانه جلوگیری کنیم


استفاده از دریچه‌ها در نگاه اول  شاید تأثیری نداشته باشد؛ اما باید گفت که برعکس است، دریچه در کنترل و هدایت ورود و خروج هوا بسیار اهمیت دارد. در حقیقت هر نوع هوا و گردوخاک باید از دریچه رد شود تا به کانال  وارد شود ؛ پس خیلی اهمیت دارد که ساختار دریچه چگونه باشد تا عملکرد بالایی را داشته باشد.در این مطلب تعدادی از انواع دریچه ها را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید.
دریچه‌های دیواری
این دریچه‌ها را همه می شناسند. دریچه‌های کولر که قدمت بسیار طولانی هم دارند و در همه جا کاملاً قابل استفاده هستند. یکی از مهم‌ترین مزایایی که  این نوع دریچه‌ها دارند، نصب آسان و داشتن ابعاد مختلف می باشد که می‌تواند برای هر اندازه کانالی که دارید استفاده شود. همچنین اینکه پره‌های آن متغیر هستند و جریان هوای خروجی را  می توانید به صورت دلخواه تنظیم کنید.
این دریچه‌ها در حقیقت چیزی شبیه به نوع دیواری می باشند؛ اما علاوه بر کاربردهای دیواری ه دارد، در موارد اختصاصی دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
دریچه‌های خطی
دریچه‌های خطی دارای استفاده خاص‌تری می باشند. از نوع دریچه‌های خطی بیشتردر  سیستم‌های فن کوئل و کولرگازی مورد استفاده قرار می گیرد. در خانه‌های جدید که از سیستم چیلری برای سرمایش و گرمایش استفاده می شود، چنین دریچه‌هایی استفاده شده است.
اگر قصد خرید دریچه کولر را دارید می توانید از سایت پیشرو دیدن کنید.

نظرات کاربران